Karaköy Sub Hotel’de Payda gecesi

0

Ülkemizin çağdaşlaşması hedefine ulaşmasının ancak birlik içinde hareket ederek mümkün olacağına inanan ve bu yönde çalışan, herhangi bir siyasi partiyle bağı olmayan, bir sivil toplum hareketi Payda’nın; Sub Hotel terasında düzenlenen gecesindeyim. Bu geceye gelmem gerektiğini söyleyen harika kardeşler Ebru ve Tansel Baybara ile katıldım.  Ebru Mardin’de yaşıyor Cerciş Murat Konağı’nda geleneksel Mardin mutfağını tatmamızı sağlıyor. Aynı zamanda Tansel ile Hayatım Yeni Bahar adı altında  şahane bir projeleri var. Mardinli kadınlar ile nefis takılar yapıyorlar. Payda Derneği’nin kermesine yaptıkları destek ile iki laptop alınıp Mardin’de üniversiteli genç kızlara iletilmiş. Bu gece, birçok şehrinden ve yurt dışından gelen genç bir grupla tanışmanın keyfini yaşıyorum.

Payda gecesinden Sub Hotel Karaköy İstanbul Sub Hotel Karaköy İstanbul terastan Galata'ya bakış

Karaköy Sub Hotel terasında Galata manzarasına karşı, yanan sobanın yanına ilişiyorum. Bu otele ilk gelişim, girişinden itibaren sıcak bir atmosferi var. Kendimi evimde gibi hissettim, dizaynı, kullanılan objeler çok güzel.

Sub Hotel İstanbul Payda Platformu gecesinde soba keyfi Sub Hotel Karaköy

2009 yılında kurulan Payda birlikteliğinin vizyonu, toplumda çeşitli nedenler ile birbirlerinden uzaklaşmış vatandaşlarımızın ortak paydalarının bulunması, birbirlerini tanımalarının ve anlamalarının sağlanması ve yapılacak çalışmalarla toplum genelinde birliktelik yaratılarak daha çağdaş bir seviyeye ulaşılması. Özellikle ekonomik nedenlerle okuyamayan kız öğrencilere maddi ve manevi destek sağlıyorlar. Bu ülkede kendi ayakları üzerinde durmak zorunda olan çok öğrenci var; bir kısmına da olsa el uzatmak, destek olmak, paylaşmak çok güzel. Pırıl pırıl gençler bir arada, ‘ben ne yapabilirim’ sorusunu sormadan duramıyorum. Laptoplardan biri üniversiteli turizm okuyan bir genç kıza gitmiş. Bu genç kızla tanışmalıyım, ilk seyahatini birlikte yapmalıyım’ diyorum. Belki bu gezimize sponsor olacak turizm şirketi, bir havayolu firması bulabilirim. Düşünsenize, çok zor şartlar altında üniversiteye kadar gelmiş hem de turizm okuyor, henüz hiçbir seyahati olmamış. Payda oluşumunu çok sevdim, illaki para desteği yapmanız gerekmiyor, bir şekilde sizin de katkınız olmalı, mutlaka bu grupla tanışın derim. www.paydaplatformu.org

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın