Uzak Rota Travel Summit Türkiye’de bir ilk…

0

13 Kasım’da Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Uzak Rota Travel Summit panelindeydim.. Çok verimli bulduğum Uzakrota Summit’te ana başlıklar, Bloggerlar tartışıyor, turizmde girişim, değişen müşteri istekleri ve alternatif pazarlama kanalları, önerilerin tercihimizdeki etkileri, markalar için blogların önemi ve bloggerlar ile çalışma şekilleri, turizmde sosyal medyanın önemi, yeni platformlar, seyahat aplikasyonları, trendler ve araçlar, turizmde yenilikçi çözümler, 2015’in raporu ve 2016’da trend olacak destinasyonlar idi.

Uzun yıllar basılı medyada çalıştığım ve firmalara da bu anlamda içerik servis ettiğimden dijital dünyada çok yeniyim. Kendimi daha fazla geliştirmem gerektiğini biliyorum.

Panele sektördeki arkadaşlarımla birlikte olmak, özellikle de SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uygulamaları konusunda kendimi geliştirmek amacıyla katıldım. SEO, daha anlaşılır bir ifadeyle arama motorlarında üst sıraya çıkmak nasıl olur konusunda bilgi aktarımı yapıldı.  Öncelikle yazılan her yazıda özgün içeriğin önemi vurgulandı; copy-paste yapmıyorsanız bu sizin için çok büyük avantaj. İnsanların ihtiyacına göre yazılar yazmak; özgün içeriği fotoğraf, videolar ile destekliyorsanız bu da sizi yukarılara taşıyacaktır. Anahtar kelimeler, trend kelimeleri bulmak ve bunları kullanmak gerekiyor. Bu konuda yardım alabileceğimiz site ise ww.kwfinder.

Bu tür etkinliklerin daha fazla yapılması gerektiğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın