Deniz Meze Atina…

0

Atina’nın Alimos semtinde nefis yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir mekandan, Deniz Meze’den bahsedeceğim sizlere; tamamen tesadüfen öğrendiğim bu restoranın sahibi Tasos, Yeniköy İstanbullu.
Babası Vangel ve amcası Al Eko, 1967 yılında Yeniköy’de Deniz Park Restaurant’ı açmışlar, aile 250 yıllık köklü bir geçmişe sahip, geleneksel Rum Meyhanesi tarzında yaptıkları mezeler ve yemeklerle İstanbul’un elit kesimine hitap ederek adından uzunca bir süre söz ettirmiş; 1996 yılında yaşlandıklarında; bu eşsiz mirası devretmek zorunda kalmışlar.
Vangel ve Ali Ko kardeşler
Yeniköylü AlekoAtina'da Deniz Meze Yenköylü Rumların işlettiği mekan
1980′li yıllarda Atina’ya yerleşen Vangel’in oğlu Tasos, bir yıl önce babasından öğrendiklerini hayata geçirmek ve onu yaşatmak için Alimos semtinde Deniz Meze Restaurantı açmış.
Deniz Meze Atina'da yemek yenilecek mekanlarDeniz Meze Atina yemek
Mavi ve beyazın hakim olduğu bu mekanda Thassos’un çocukluk arkadaşı Yeniköylü Angelika ise harika yemekleri hazırlıyor, sunumunu yapıyor, misafirlerle sohbet ediyor.
Deniz Meze Atina'da Angelika bu mutfakta nefis yemekleri hazırlıyorDeniz Meze Atina yemek yenilecek en iyi mekanlarAtina'da en iyi yemek restoranıAtina'da Türk Restaurantı Deniz Meze
Tüm yemekler oldukça lezzetli, ama ben illa ki deniz ürünlerinin tadına bakın derim.
Özellikle Hardallı Midye, Ahtapot Izgara, Hamsi salamurası ve Angelika Künefesini mutlaka yemenizi öneririm.
Yurt dışında olup rakı özleyenler de düşünülüp Yeni Rakı ile anlaşılmış, mekanda satışa sunuluyor. Deniz Meze’de fiyatlar da gayet makul, Türkçe menü de bulunuyor. Bu mekanda çok iyi dostlar edinmenin ve harika yemeklerin tadına bakmaktan çok keyif aldım, size de tavsiye ederim.

Adres : Χρονοπούλου 50, Άλιμος Atina
Telefon : +30 21 1404 3811
Atina'da Türk Künefesi Deniz Meze'de yenirDeniz Meze AtinaAtina'nın en iyi mekanlarından Deniz Meze'de keyifAtina Deniz Meze nefis bir mekanAtina'da yemek-tatlıAtina Deniz Meze Menü1Atina Deniz Meze menüAtina Deniz Meze fiyat listesi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın