Ortaçağ Kenti Perouges gezi rehberi

0

Fransa’da bir Ortaçağ kenti Cite-Medievale-de-Perouges’deyim.  Lyon’un kuzeydoğusunda bulunan bir kale kent.  Şehir adımınızı atar atmaz zamanda  bir yolculuğa çıkarıyor.

Perouges Ortaçağ Kenti tren istasyonuna yürüme 1 km Perouges Ortaçağ Kenti haritası

Buraya tren ile Lyon merkezinden  yarım saatte geldik. Perouges’in 1167 yılında kurulduğu tahmin ediliyor. Önceleri İtalyanların olan şehir 1601 yılında Fransa’ya dahil edilmiş. 1911’den itibaren restore edilip bugün turist merkezi olarak hizmet veriyor.

Perogues gezi rehberi Perogues Kale kent gezilecek yerler

Kentin tam ortasında kilisenin ve müzenin bulunduğu meydanda 1792 yılında dikilen limon ağacı özgürlüğün simgesini ifade ediyor.

Perogues Harita rotalar Perogues Oraçağ Kenti Fransa

Perogues ile ilgili bir başka bilgi de 3 Silahşörler filminin 1961 yılında siyah beyaz olarak burada çekilmiş olması.

Perogues görülmesi gereken şehir Perogues Fransa gezilecek yerler Perogues Kale Kent Kapısı Perouges Ortaçağ Kentindeki özgürlük simgesi limon ağacı Perogues Hediyelik eşya dükkanı Perouges Kale Kent Fransa'da görülecek yerler

Bu Ortaçağ kentindeki taş evler, taş sokaklar arasında yürümek çok keyifli. Yuvarlak olarak yapılan bu kale kentin tam ortasında bir meydan, bir yanında kilise, keyifle oturabileceğiniz bir kafe,  hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir dükkan, müze, michelin yıldızlı restoran ve otel yer alıyor. General Adolphe Messimy’nin de evi bu kale kentte bulunuyor.

PerougesFransa Perouges'te ne yenilir michelin yıldızlı restoran Perouges Restaurantlar Perouges taş evler Perouges Perouges Ortaçağ kenti Fransa Perouges Michelin yıldızlı restoran Perouges Müzesi Perouges Kale Kent giriş kapısı General Adolpe Messimy evi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın