Atina’da evlenmek güzeldir!

0

Bu hayatta hiçbir şeyin tesadüfi olarak gerçekleşmediğine inananlardanım ve bunu her fırsatta dile getiririm.
Bugün sizlere yaşamın getirdiği güzelliklerden bir tanesini daha paylaşmak istiyorum.
Atina’da yaşadığım günlerden birinde, İstanbul’dan bir arkadaşımın konsoloslukta evleneceği bilgisini öğrenince ‘ben de geliyorum’ diye mesaj yolladım.
Mesajımı gören arkadaşım, ‘tabi ki bekliyoruz’ diye geri bildirim yaptı.
Konsolosluğa vardığımda kalabalık bir nikaha geldiğimi düşünürken sadece gelin ve damadın olduğunu görmek çok şaşırtıcıydı.
Handan ve Kağan İstanbul’dan evlenmek için Atina’ya gelmişlerdi ve nikahlarını canlı yayın ile arkadaşları ve aileleri ile paylaşacaklardı. Onların bu mutlu gününde birlikte gittiğim arkadaşım ve ben nikah şahitleri oluverdik hiç beklemediğimiz bir anda.
Atina'da düğün yemeğiAtina'da düğün yemeğinden
Konsolosluk görevlileri ile birlikte nikah törenini bitirdikten sonra, programlarını sordum. Atina’ya ilk kez geldiklerini, bir programları olmadığını öğrenince, akşam için keyifli bir mekanda yemek organizasyonunu yapmıştım bile…
Keyifle geçen bir akşamın ardından bir sonraki gün hep birlikte balayı yollarındaydık.. Korint Kanalı, Epidavros, Kineta’dan güzel anılar ile döndük.
Atina'da evlenmekEpidavros Land Yunanistan
Hepimiz bir başka yaşamı değiştirebilecek kadar güçlüyüz aslında. Hepimiz yaratıldık ama bizim de yaratıcı gücümüz olduğunu hatırlatmak istedim bu minik hikayeyle. 
Hayata, kendimize ve başkalarına kahrederek enkazlar ya da hayata kendimize ve çevremize sevgi katarak harikalar yaratabiliriz. 
Demek ki hepimiz çevremizde farklılıklar yaratabilecek kadar yaratıcı olabiliriz. Belki de bizi yaratana böyle bir borcumuz bile olabilir.
Belki hayatta başka hayatları değiştirmek gibi bir görevimiz vardır. Bilmiyoruz. Ama biliyoruz ki, başkalarına yapacağımız en küçük bir davranışın geri dönüşü vardır.
O zaman artık kendimiz için değil,başkaları için de bir şey yapmamız gerekiyor. Başka hayatlara dokunmak, başka hayatlara ışık olmak, başka hayatlara anlam katmak! 
Üstelik Kelebek Etkisi kuramına göre minicik bir iyilik bile bize katlanarak dönüyor. Fizik kuralları bunu söylüyor. Bütün inanç sistemleri bunu söylüyor.
Vicdan bunu söylüyor.
Paylaşmak güzeldir, paylaştıkça çoğalır yaşam, paylaştıkça büyür sevgimiz, yarınlara …
Mutluluklar diliyorum Handan ve Kağan’a..
Atina Türk Konsolosluğu'nda evlenmekAtina'da evlilikAtina'da düğün yemeğikorint kanalı balayı gezisi

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın