Atina’da taverna : Τα Πριγκηπονησια

0

Atina’da Paleo Faliro sevdiğim semtlerindendir. Her gidişimde mutlaka uğrar, orada yaşayan dostlarımı ziyaret ederim. Yeni yılı karşılamak üzere gittiğim bu seyahatimde Paleo Faliro’nun farklı sokaklarında  gezerken önümüze çıkan bir restorana girdik. Adı Τα Πριγκηπονησια… Oldukça sevimli olan tavernanın duvarlarında Türkiye’den adalardan, eski İstanbul’dan  fotoğraflar, tablolar yer alıyor.

Atina'da yemek Atina'da nerede yemek yenir

Akşam üzeri olması nedeniyle restoran boştu; arkadaşlarımla menüyü incelemeye koyulduğumuzda Türkçe konuştuğumuzu duyan restoran sahibi yanımıza geldi ‘yemek seçiminize yardımcı olmamı ister misiniz?’ dedi. Türkçe konuşması ile kalbimizi fetheden Nedim Bey İstanbul’u terk etmek zorunda olanlardan.  Seçimi kendisine bıraktık ve masamızı donatmasını istedik. Yalancı dolma, salata, mezelerden sonra gelen kalamar ve midye için söyleyebileceğim şey bunca yıldır Yunanistan’a giderim, bu lezzette bir kalamar yemedim. Müthişti, yolunuz düşerse benden Nedim Beye selam söyleyin ve nefis mezelerin, özellikle de kalamarın  tadına bakın derim.

Mekanda Cuma-Cumartesi akşamları canlı müzik de bulunuyor.

Adres : Paleologou 1 Paleo Faliro 17562 Atina

Telefon +30 21 0982 4583

Atina'da kalamar berde yenir Atina’da taverna Τα Πριγκηπονησια -Atina'da en iyi yemek taverna Atina'da müzikli tavernalar

 

 

 

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın