Çadır Kamping İçin 7 Önemli Tavsiye

0

Doğayla iç içe olmak isteyenler için çadır kamping her zaman öncelikli alternatif olduğu gibiseyahatini daha ekonomik hale getirmek isteyenler için de uygun bir seçenektir.

Çadır kamping yapılırken bazı noktaları göz önünde bulundurmak yararınıza olacaktır:

  1.  Çadırınızı seçerken masraftan kaçınmayın. Kaliteli bir çadır, uyku tulumu ve mat size pek çok kere eşlik edecektir. Ucuz ve kalitesiz ürünlerden sakınmak uzun vadede hem konfor açısından, hem de ekonomik olarak tatmin edecektir.
  2. Fazladan battaniye getirin. Boş yere battaniye taşımak, gece üşüme ihtimalinden daha iyidir. Yanınızda cep sobası da taşıyabilirsiniz.
  3.  Kulak tıkacı taşıyın. Yakınlarda havlayan bir köpek çadırda evde olduğundan daha çok duyulur ve uykunuzu kaçırabilir.
  4. Evde deneyin! Çadırınızı evinizin salonuna kurun ve bir gece içinde konaklamayı deneyin. Rahatınız için gerekli olabilecek eksikliklerin farkına yola çıkmadan varıp, gidermiş olursunuz.
  5. Acil durumlarda yerinizi belli edebilmek için mutlaka bir düdük bulundurun. Ne zaman ihtiyacınız olacağı hiç belli olmaz.
  6.  Yanınızda el fenerinin yerine kafa feneri bulundurmanız, karanlıkta yapacağınız işler sırasında ellerinizi rahatça kullanmanız açısından verimli olacaktır.
  7. Düzenli aralıklarla kamping yapmayı düşünüyorsanız, bulunduğunuz ildeki dağcılık ve doğa sporları topluluklarıyla iletişime geçip ortak etkinliklerde bulunabilirsiniz.
Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Yazın